הפרעות קשב וריכוז

הפרעות קשב וריכוז ADHD

"אתגרים הם מה שעושים את החיים מעניינים, להתגבר עליהם זה מה שהופך את החיים למשמעותיים".

ג'ושוע ג. מרין

אימון זה יכול לסייע בידכם להבין את ילדכם. לא סתם לקות למידה או הפרעת קשב וריכוז נחשבים ל"נכות שקופה". אם ילדיכם לא היה רואה טוב, הייתם מציידים אותו במשקפיים ולא משנה מה ערכם והעיקר שילדכם יראה טוב.

כאשר מדובר בלקות למידה או בהפרעת קשב וריכוז, לא רק שההורה לא מודע לבעיה גם כאשר הוא מודע לבעיה, הוא לא תמיד עושה הכל למען ילדו.

אז במקום למצוא עצמכם רבים יומיום עם ילדכם, תושיטו לו יד ותעזרו לו להתמודד עם הבעיה שלו.

לפני כן ממליצה לפסול אופציות אחרות כמו שמיעה וראיה למשל ולקחת אותו לאבחון, על מנת לודא שאכן יש בעיה, לאחר מכן יש מגוון של אנשי מקצוע, שיכולים לשדרג את חייו של ילדכם כך שהוא לא ימשיך לסבול ויאהב את ביה"ס ובניהם מאמן אישי להפרעת קשב וריכוז – ADHD.

באימון אישי להפרעות קשב וריכוז, הילד יבין את הבעיה שיש לו ואת הסימפטומים שלה, הוא יקבל כלים להתנהלות יותר טובה בחייו תוך כדי למידה איך לעקוף את הבעיה עד כמה שניתן.

בטח ישמח אתכם לראות שהדימוי העצמי שלו הולך ומתחזק ושהוא יותר פופולרי בחברה, שולט בכעסים שלו, עומד בלוח זמנים, מקבל החלטות נכונות, הריכוז ויכולת הארגון שלו יעלו ועוד….

אם יש לו גם לקויות למידה, ילדיכם יוכל לצמצם את פערי הלמידה. הוא ישתפר בקריאה וכתיבה ואף מתמטיקה. הזיכרון שלו ישתפר, האוריינטציה (יכולת התמצאות בשטח) והקואורדינציה (חיבור בין עשייה לידיים ורגליים) ישתפרו, ויכולת השליטה בעט ועוד…

חלק מהסימנים להפרעות קשב וריכוז

AD ATTENTION DEFICIT – חוסר תשומת לב.

HD HYPERACTIVITY DISORDER – הפרעת היפראקטיביות.

ADD ATTENTION DEFICIT DISORDER – הפרעת קשב בלבד. אימפולסיביות ואקטיביות ללא הפרעת קשב.

לכולם יש ADHD אלא שהתנועתיות נעה על ציר. בנות פחות סובלות מתנועתיות יתר. אצל בנות זה יכול להתבטא בדברנות יותר. לכולם יש H – היפראקטיביות.

חוסר הקשבה, היפראקטיביות, אימפולסיביות.

​הפרעת קשב הנה הפרעה התפתחותית. הפרעה לא ממוקדת. משפיעה על כל מכלול החיים. זו הפרעה נוירולוגית. הפרעה מורכבת רב גונית, שאינה סטטית. לכל אחד יש פרופיל ייחודי משלו הנע על ציר של מינון ועצמה.

בהפרעות קשב וריכוז ההתנהגות מגיעה במינון ועצמה יותר גבוהים (התפרצות זעם לדוגמה).הילדים האלה נמצאים בקצוות. יכול להיות מינון ועצמה לא זהים. הם רואים בשחור או לבן, מרבים לשקר. מתוסכלים רב הזמן כי לא עומדים בצפיות הסביבה.

מלב אל לב - קן לשינוי