שחרור מתלות באדם אחר

שחרור מתלות באדם אחר

"הפחד הגדול ביותר בעולם הוא הפחד מהדעות של אחרים וברגע שאתה מפסיק לפחד מהעדר, אתה כבר לא כבשה, אתה הופך להיות אריה. שאגה אדירה מתעוררת בלבך, שאגה של חופש."
אושו

תהליך של שחרור מאדם באמצעות NLP יכול להתאים לנשים או גברים הרוצים להשתחרר מבן/בת זוגם הקודם, או ממישהו שמעיק על חייהם ואין להם צורך עוד בתלות בו.

התלות חייבת להיות הדדית, שכן היא משרתת צורך בשני הצדדים. גם לצד השני יש רווח משני, איזה סיפוק או הנאה או רווח אחר שאולי הוא אינו מודע לו. לשניכם יש אינטרס לשמר את התלות. הבעיה נוצרת כאשר האינטרס של אחד מכם מעיק על הצד השני.

אתם סובלים מבת /בן זוגכם, אך לא יכולים להשתחרר מהם. עליכם להבין, שכל זמן שיש לכם צורך בסיסי בו או בה, יהיה לכם קשה להשתחרר מהתלות.

הטכניקה של שחרור מאדם באמצעות NLP מדברת על רווח. בתהליך לא מתירים את הקשר אלא בעצם בודקים עמכם איזה חלק של הקשר לא טוב לכם ובו אנו מחוללים את השינוי. לא מדובר בניתוק קשר, יחד עם זאת לעתים ההבנה גורמת לניתוק הקשר. הטכניקה מאפשרת שחרור מהתלות.

התהליך מאפשר לכם כאינדיבידואל לספק לעצמכם הכל. ברגע שאתם כאינדיבידואל מספקים לעצמכם הכל אז הקשר יותר בטוח. הטכניקה משחררת מתלות ומזהה צורך שבכם, שיש לטפל בו ולמלאו בצורה המטיבה עמכם.

התהליך בודק מה אתם גורמים לאחר להרגיש. אתם מקבלים כלים שבהם תוכלו להשתמש לבדכם ללא תלות בי כמנחה. אם יש לכם רגשי אשם עם הניתוק אעבוד אתכם על השאלה: מה גורם לכם לרגשי אשם ? – לעתים תרגישו צורך להגן על האדם השני ולכן יהיו לכם רגשי אשמה עם השחרור מהתלות.

תלות היא כמו פחד. פחד זה דבר טוב. לא נפטרים לגמרי מהפחד. פחד מגדיר לנו את הסביבה שלנו. הוא לא טוב כשהוא משתק ומנהל את חיינו. ברגע שאתם משתחררים מהתלות אז זה כופה על האדם השני להשתחרר מכם. זה תהליך בהווה. תהליך שמחייב בשלות וניתן גם לעבוד עליו שוב.

כשאתם משוחררים מלרצות מישהו, אז אתם יודעים מה אתם באמת רוצים והוא מימוש עצמכם, הרצון שלכם – האינדוידואל.

ברגע שאתם מחוללים שינוי בעצמכם, משהו בסביבה שלכם משתנה. כשאתם "לא מתדלקים" את התלות אז אתם משחררים את עצמכם מהתלות.

*לא עושים לילד ניתוק מהוריו, שכן הקשר חשוב לו לטובת ההתפתחות שלו.

מלב אל לב - קן לשינוי