טיפול בחולי סרטן ומשפחותיהם

טיפול בחולי סרטן ומשפחותיהם

"יותר ממה שאנחנו אוהבים אנשים על הטוב אשר עשו לנו, אנו אוהבים אותם על הטוב אשר עשינו להם."

לב טולסטוי

תפקידו של מנחה NLP לטיפול בחולי סרטן ומשפחותהם הוא לשאול שאלות ולהרגיע את החולה ומשפחתו. ה-NLP אומר, שאתם בריאים ויש לכם מחלה. אתם סובלים בעוד אתם בטח רוצים להבריא, להאריך את חייכם, למצוא את האומץ בתוככם ולשפר את איכות חייכם, להפחית את הכאב שלכם.

בתהליך של NLP לטיפול בחולי סרטן ומשפחותיהם נשאלת השאלה מה הן האמונות המגבילות המעכבות אתכם בדרך להחלמה. 

עליכם להיות יותר אקטיבים במחלה. יש פעמים שאתם אפילו לא יודעים על המחלה שלכם. עליכם ללמוד להסתכל למחלה בעיניים ולהבין מה קורה, לראות אותה ויזואלית ולבנות דימוי של כח.

יש לכם חששות ופחדים. אתם מפחדים להעמיס על קרוביכם. התהליך אולי יאפשר לכם מקום יחיד, שאתם יכולים באמת להיות פתוחים עד הסוף ולפרוק את הפחדים שלכם תוך מתן עידוד וחיזוק למערכת החיסונית שלכם, כך שאינכם עומדים חסרי אונים מול המחלה.

באמצעות דמיון מודרך המתאים לתהליכים שאתם עוברים בהתמודדות עם המחלה וריפויה. ביחד אתכם נמצא את הטריגר שגרם למחלה. בד"כ בין חצי שנה לשנה לפני המחלה, יש בחייכם איזה אבדן או אירוע. אולי שכלתם מישהו אהוב, אולי פוטרתם מעבודתכם, אולי עברתם גירושין או משבר דומה. חווייתם סיטואציות שגרמו לכם למתח. האירועים האלה החלישו את המערכת החיסונית שלכם ואפשרו למחלה לפלוש לחייכם.

ביחד אתכם נעצים את המשאבים, שיעזרו לכם להתגבר על המחלה: אמונה, כח רצון, אומץ, אופטימיות, הקשבה לעצמכם, רוגע, אקטיביות, לצאת מחוסר אונים, "אני קודם", רצון לחיות, אהבה לחיים, יצירת מטרה חיובית וצפייה.

הטיפול באמצעות דמיון מודרך – דימויים לחיזוק השפעת הטיפולים הרפואיים. הטיפול בדמיון מודרך מותאם לשלבים שאתם עוברים או עומדים לעבור.

מאחלת לכלכם בריאות, אבל אם חליתם, אשמח לעזור ולהקל ככל האפשר עליכם ועל המשפחה שלכם.

(הליווי אינו תחליף בשום דרך לטיפול רפואי מקצועי)

מלב אל לב - קן לשינוי